  • IFC0805ER10NJ
IFC0805ER10NJ
advertisement
Manufacturer No:
IFC0805ER10NJ
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-IFC0805ER10NJ
Package:
0805
Datasheet:
IFC0805ER10NJ
Description:
IFC0805ER10NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IFC0805ER10NJ
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    500mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.5GHz
  • Q Factor
    13
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    360mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    500mA
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm