  • IHB4BV820K
IHB4BV820K
advertisement
Manufacturer No:
IHB4BV820K
HK JDW NO:
873-IHB4BV820K
Datasheet:
IHB4BV820K
Step5Bar-code shipping tag
IHB4BV820K
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Size / Dimension
    1.600Dia 40.64mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Inductance
    82μH
  • DC Resistance (DCR)
    23mOhm Max
  • Max DC Current
    14.4A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    26.16mm
  • Height Seated (Max)
    1.030 26.16mm