  • IHLP2020BZERR47M11
IHLP2020BZERR47M11
advertisement
Manufacturer No:
IHLP2020BZERR47M11
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP2020BZERR47M11
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 4471
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHLP2020BZERR47M11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2020
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    IHLP-2020BZ-11
  • Size / Dimension
    0.216Lx0.204W 5.49mmx5.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Resistance
    7.1mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.43mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    12.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.7mOhm Max
  • Max DC Current
    8A
  • Frequency - Self Resonant
    83MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    12.5A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm