  • IHLP5050CEER5R6M07
IHLP5050CEER5R6M07
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050CEER5R6M07
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP5050CEER5R6M07
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050CEER5R6M07
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    COMPOSITE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    IHLP-5050CE-07
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.9mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    9.5A
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    18.19mOhm
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    19A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 5% TOLERANCE
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm