  • IHSM3825EB101L
IHSM3825EB101L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM3825EB101L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHSM3825EB101L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM3825EB101L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHSM3825EB101L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    IHSM-3825
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.250W 11.18mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    480mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    480mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.44Ohm Max
  • Max DC Current
    480mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    420mA
  • Height
    5.715mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • Length
    11.176mm
  • Width
    6.35mm