  • ILSB0805RK8R2K
ILSB0805RK8R2K
advertisement
Manufacturer No:
ILSB0805RK8R2K
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ILSB0805RK8R2K
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILSB0805RK8R2K
  • Package / Case
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    8.2 μH
  • Test Frequency
    4MHz
  • Max DC Current
    15mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.1Ohm
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm