  • IM02EB271K
IM02EB271K
advertisement
Manufacturer No:
IM02EB271K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM02EB271K
Package:
Axial
Datasheet:
IM02EB271K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM02EB271K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    47A
  • Inductance
    270μH
  • DC Resistance (DCR)
    25Ohm Max
  • Max DC Current
    47mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz