  • IM02ER2R2J
IM02ER2R2J
advertisement
Manufacturer No:
IM02ER2R2J
HK JDW NO:
873-IM02ER2R2J
Datasheet:
IM02ER2R2J
Step5Bar-code shipping tag
IM02ER2R2J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    395mA
  • Frequency - Self Resonant
    115MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • DC Current
    395mA