  • IM02RU220F
IM02RU220F
advertisement
Manufacturer No:
IM02RU220F
HK JDW NO:
873-IM02RU220F
Datasheet:
IM02RU220F
Step5Bar-code shipping tag
IM02RU220F
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.3Ohm Max
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz