  • IM02RU331K
IM02RU331K
advertisement
Manufacturer No:
IM02RU331K
HK JDW NO:
873-IM02RU331K
Datasheet:
IM02RU331K
Step5Bar-code shipping tag
IM02RU331K
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    28Ohm Max
  • Max DC Current
    45mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • DC Current
    45mA