  • IM04BH181J
IM04BH181J
advertisement
Manufacturer No:
IM04BH181J
HK JDW NO:
873-IM04BH181J
Datasheet:
IM04BH181J
Step5Bar-code shipping tag
IM04BH181J
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    108mA
  • Inductance
    180μH
  • DC Resistance (DCR)
    6.75Ohm Max
  • Max DC Current
    108mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Length
    9.78mm
  • Width
    4.19mm