  • IM04SH100J
IM04SH100J
advertisement
Manufacturer No:
IM04SH100J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM04SH100J
Package:
Axial
Datasheet:
IM04SH100J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM04SH100J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2011
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    290mA
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz