  • IM04ST2R7J
IM04ST2R7J
advertisement
Manufacturer No:
IM04ST2R7J
HK JDW NO:
873-IM04ST2R7J
Datasheet:
IM04ST2R7J
Step5Bar-code shipping tag
IM04ST2R7J
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    2.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    385mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Q @ Freq
    33 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz