  • IM06RFCSER680J40
IM06RFCSER680J40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSER680J40
HK JDW NO:
873-IM06RFCSER680J40
Datasheet:
IM06RFCSER680J40
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSER680J40
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    1
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.7Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • DC Current
    250mA