  • IM06RFCSRU3R3K40
IM06RFCSRU3R3K40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSRU3R3K40
HK JDW NO:
873-IM06RFCSRU3R3K40
Datasheet:
IM06RFCSRU3R3K40
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSRU3R3K40
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C