  • IM10BH472K
IM10BH472K
advertisement
Manufacturer No:
IM10BH472K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM10BH472K
Package:
Axial
Datasheet:
IM10BH472K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM10BH472K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.240Diax0.740L 6.10mmx18.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.7mH
  • Test Frequency
    250kHz
  • DC Resistance (DCR)
    48Ohm Max
  • Max DC Current
    58mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.35MHz
  • Q @ Freq
    80 @ 250kHz
  • DC Current
    58mA