  • IMC2220ER330K
IMC2220ER330K
advertisement
Manufacturer No:
IMC2220ER330K
HK JDW NO:
873-IMC2220ER330K
Package:
2220 (5650 Metric)
Datasheet:
IMC2220ER330K
Step5Bar-code shipping tag
IMC2220ER330K
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5650 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2017
  • Series
    IMC-2220
  • Size / Dimension
    0.221Lx0.197W 5.61mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    620mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    10.5MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • DC Current
    400mA
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    5.6134mm
  • Width
    5.0038mm