  • IMS02BH2R2J
IMS02BH2R2J
advertisement
Manufacturer No:
IMS02BH2R2J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMS02BH2R2J
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMS02BH2R2J
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Max DC Current
    202mA
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IMS-2
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%