  • IMS05ST272K
IMS05ST272K
advertisement
Manufacturer No:
IMS05ST272K
HK JDW NO:
873-IMS05ST272K
Datasheet:
IMS05ST272K
Step5Bar-code shipping tag
IMS05ST272K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Lead Length
    36.57mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    2.7mH
  • DC Resistance (DCR)
    47.3Ohm Max
  • Max DC Current
    40mA
  • Frequency - Self Resonant
    920kHz
  • Q @ Freq
    45 @ 250kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz
  • Current - Saturation
    25mA