  • IMS05WDRU8R2K40
IMS05WDRU8R2K40
advertisement
Manufacturer No:
IMS05WDRU8R2K40
HK JDW NO:
873-IMS05WDRU8R2K40
Datasheet:
IMS05WDRU8R2K40
Step5Bar-code shipping tag
IMS05WDRU8R2K40
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    IMS-5WD-40
  • Size / Dimension
    0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    46MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz