  • IPS105N03LGAKMA1
IPS105N03LGAKMA1
advertisement
Manufacturer No:
IPS105N03LGAKMA1
HK JDW NO:
699-IPS105N03LGAKMA1
Package:
TO-251-3 Stub Leads, IPak
Datasheet:
IPS105N03LGAKMA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 10.5mOhm @ 30A, 10V ±20V 1.5pF @ 15V 14nC @ 10V 30V TO-251-3 Stub Leads, IPak
Quantity:
In Stock : 9378
Step5Bar-code shipping tag
IPS105N03LGAKMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-251-3 Stub Leads, IPak
  • Supplier Device Package
    PG-TO251-3
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    OptiMOS™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    38W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    10.5mOhm @ 30A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.2V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1.5pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    35A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    14nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V