  • IRF01RU680K
IRF01RU680K
advertisement
Manufacturer No:
IRF01RU680K
HK JDW NO:
873-IRF01RU680K
Datasheet:
IRF01RU680K
Step5Bar-code shipping tag
IRF01RU680K
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IRF
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Epoxy Coated
  • Lead Length
    36.515mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.9Ohm Max
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    60 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz