  • IRF36ER680K
IRF36ER680K
advertisement
Manufacturer No:
IRF36ER680K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IRF36ER680K
Package:
Axial
Datasheet:
IRF36ER680K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRF36ER680K
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Published
    2017
  • Series
    IRF-36
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    306mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    68μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.47Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.7MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz