  • ISC1210ER1R5J
ISC1210ER1R5J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210ER1R5J
HK JDW NO:
873-ISC1210ER1R5J
Datasheet:
ISC1210ER1R5J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210ER1R5J
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    370mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    750mOhm Max
  • Max DC Current
    370mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm