  • ISC1210SY1R2K
ISC1210SY1R2K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210SY1R2K
HK JDW NO:
873-ISC1210SY1R2K
Datasheet:
ISC1210SY1R2K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210SY1R2K
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    390mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Max DC Current
    390mA
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm