  • ISC1812ES820J
ISC1812ES820J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812ES820J
HK JDW NO:
873-ISC1812ES820J
Datasheet:
ISC1812ES820J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812ES820J
    1812 (4532 Metric)
  • Supplier Device Package
    1812
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    156mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    156mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.86Ohm Max
  • Max DC Current
    156mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.2MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm