ISL33001IUZ-T
ISL33001IUZ-T
391-ISL33001IUZ-T
MSOP
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ISL33001IUZ-T Overview
In order to make transportation as convenient as possible, power buffer is packaged in MSOP.On the op amp buffer, you will find 8 terminals.Reflow temperature at its peak is calculated to be 260.When powered by 2.5V voltage, this splitter is capable of carrying out a number of demanding tasks.There are 8 pins on the op amp buffers.A Surface Mount hole allows it to be mounted on a PCB or other board.A voltage of 4mA is required to operate this power buffer.There is no point in feeding the repeter voltages above 5.5V.A minimum of 2.3V is required for the splitter to start.It cannot be exposed to temperatures below -40°C.It is not recommended to maintain a temperature above 85°C.
ISL33001IUZ-T Features
ISL33001IUZ-T Applications
- Digital Crossconnects
- Cellular Phone Base Stations
- Network Switches/Routers
- Portable IPC/HMI
- Clock Distribution
- Industrial PCs
- Protection Switching
- Backplane Interconnect
- Loopback
- Industrial/Embedded PC
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ISL33001IUZ-T
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare