ISL33003IRT2Z-T
ISL33003IRT2Z-T
391-ISL33003IRT2Z-T
Purchasing and Inquiry
ISL33003IRT2Z-T Overview
The op amp buffer has 8 terminals.Its peak reflow temperature is NOT SPECIFIED when it is being reflowed.Powered by 2.7V voltage, the splitter can be used to accomplish a wide variety of demanding tasks.The 8 pins are on it.It is mounted on PCBs or other boards using a Surface Mount.Voltage 4mA is needed to operate this power buffer.The repeter should not be fed with voltages higher than 5.5V.The splitter must have at least 2.3V to be able to start up.In order for the spliter to function properly, temperatures below -40°C should not be used.Higher temperatures than 85°C are not recommended.
ISL33003IRT2Z-T Features
ISL33003IRT2Z-T Applications
- Digital Crossconnects
- Network Switches/Routers
- Digital Cross-Connects
- Clock Distribution
- Network Switches/Routers
- Industrial Server
- Industrial/Embedded PC
- SATA SSDs or HDDs
- DSLAMs
- Clock Distribution
Package
ISL33003IRT2Z-T
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare