ISL33002IRT2Z-T
ISL33002IRT2Z-T
668-ISL33002IRT2Z-T
8-WDFN Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
ISL33002IRT2Z-T Overview
There is a packaging of 8-WDFN Exposed Pad for convenient transport of the power buffer.Package number Tape & Reel (TR) is ready for power buffer.There is a universal mout that makes it easy to adapt to various situations.When we talk about types, here is a typical Buffer, Accelerator.For this op amp buffer to function, it requires 2.3V~5.5V voltage.It is important for 2 channels to work together in order to maintain the output quality at all times.As a result, it facilitates 2-Wire Bus input.For optimal performance, set the operating temperature to -40°C~85°C.A number of applications are targeted by this operational amplifier buffer, including I2C - Hotswap.You can also search with "ISL33002" if you want to find more pin-to-pin solutions that meet your special needs.In terms of its peak reflow temperature, it is NOT SPECIFIED.This Power buffer has a pinout that starts from its 8 pins, which are the first pins on the board.2-Wire Bus is the output format.The op amp buffers belong to the 3mA family.
ISL33002IRT2Z-T Features
2 channels.
Mainly used in I2C - Hotswap.
ISL33002IRT2Z-T Applications
- Backplane Interconnect
- Communications Switchers
- Medical
- Test Equipment
- Storage Area Networks
- Add/Drop Muxes
- Industrial Server
- Network Switches/Routers
- Laptop Computers (for External Video Cards)
- SATA SSDs or HDDs
Package
ISL33002IRT2Z-T
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-89HP0604SZBNRG36-VFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Renesas Electronics America668-ISL33002IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-AMB0482C1RJ8655-FBGA, FCBGA2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33001IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33003IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare