ISL33002IRTZ-T
ISL33002IRTZ-T
668-ISL33002IRTZ-T
8-WDFN Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
ISL33002IRTZ-T Overview
Power buffer is packaged in 8-WDFN Exposed Pad for convenient transportation.Ready for shipping in Tape & Reel (TR) package.An easy-to-adjust universal mout is included with the Surface Mount.In terms of types, this is a typical Buffer, Accelerator.The op amp buffer works at 2.3V~5.5V voltage.A total of 2 channels cooperate to ensure high-quality output.As a result, 2-Wire Bus input can be facilitated.A -40°C~85°C operating temperature is recommended to avoid malfunctions.Operational amplifier buffers like this are designed to target applications like I2C - Hotswap and others.There are more pin-to-pin solutions available for your special needs if you search with the letter "ISL33002".The peak reflow temperature of the power buffer is NOT SPECIFIED.This Power buffer has a pinout that starts from its 8 pins, which are the first pins on the board.As far as output is concerned, it is in 2-Wire Bus.The op amp buffers belong to the 3mA family.
ISL33002IRTZ-T Features
2 channels.
Mainly used in I2C - Hotswap.
ISL33002IRTZ-T Applications
- SATA SSDs or HDDs
- Servers
- Network Switches/Routers
- Loopback
- Industrial Server
- Desktop Computers
- Add/Drop Muxes
- Clock Distribution
- Medical
- Industrial PCs
Package
ISL33002IRTZ-T
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-89HP0604SZBNRG36-VFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Renesas Electronics America668-ISL33002IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-AMB0482C1RJ8655-FBGA, FCBGA2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33001IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33003IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare