  • IXTA32N20T
IXTA32N20T
advertisement
Manufacturer No:
IXTA32N20T
HK JDW NO:
415-IXTA32N20T
Datasheet:
IXTA32N20T
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 72mOhm @ 16A, 10V ±20V 1760pF @ 25V 38nC @ 10V 200V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 1838
Step5Bar-code shipping tag
IXTA32N20T
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Supplier Device Package
    TO-263 (IXTA)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    72MOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Dissipation-Max
    200W Tc
  • Element Configuration
    Single
  • Power Dissipation
    200W
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    72mOhm @ 16A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1760pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    32A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    38nC @ 10V
  • Rise Time
    18ns
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    200V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
    31 ns
  • Turn-Off Delay Time
    55 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    32A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    200V
  • Input Capacitance
    1.76nF
  • Drain to Source Resistance
    78mOhm
  • Rds On Max
    72 mΩ