  • IXTH12N70X2
IXTH12N70X2
advertisement
Manufacturer No:
IXTH12N70X2
HK JDW NO:
415-IXTH12N70X2
Datasheet:
IXTH12N70X2
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 300m Ω @ 6A, 10V ±30V 960pF @ 25V 19nC @ 10V 700V TO-247-3
Quantity:
In Stock : 30
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IXTH12N70X2
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Power Dissipation-Max
    180W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    300m Ω @ 6A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    960pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    12A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    19nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    700V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V