  • IXTH130N10T
IXTH130N10T
advertisement
Manufacturer No:
IXTH130N10T
HK JDW NO:
415-IXTH130N10T
Package:
TO-247-3
Datasheet:
IXTH130N10T
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 9.1m Ω @ 25A, 10V ±20V 5080pF @ 25V 104nC @ 10V TO-247-3
Quantity:
In Stock : 78568
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IXTH130N10T
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    TrenchMV™
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    AVALANCHE RATED, ULTRA LOW RESISTANCE
  • Subcategory
    FET General Purpose Power
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Power Dissipation-Max
    360W Tc
  • Power Dissipation
    360W
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    9.1m Ω @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    5080pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    130A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    104nC @ 10V
  • Rise Time
    47ns
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
    28 ns
  • Turn-Off Delay Time
    44 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    130A
  • JEDEC-95 Code
    TO-247AD
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.0091Ohm
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    100V
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    300A