  • IXTP30N25L2
IXTP30N25L2
advertisement
Manufacturer No:
IXTP30N25L2
HK JDW NO:
415-IXTP30N25L2
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 140m Ω @ 15A, 10V ±20V 3200pF @ 25V 130nC @ 10V 250V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 5439
Step5Bar-code shipping tag
IXTP30N25L2
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Power Dissipation-Max
    355W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    140m Ω @ 15A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3200pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    30A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    130nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    250V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V