  • JCAS060.XP
JCAS060.XP
advertisement
Manufacturer No:
JCAS060.XP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-JCAS060.XP
Package:
Auto Link
Datasheet:
JCAS060.XP
Description:
JCAS060.XP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JCAS060.XP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Auto Link
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    JCASE™ 495
  • Size / Dimension
    0.555Lx0.472W x 1.063 H 14.10mmx12.00mmx27.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    60A
  • Current Rating
    60A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Automotive
  • Height
    27.0002mm
  • Length
    14.097mm
  • Width
    11.9888mm