  • K122M10X7RH53L2
K122M10X7RH53L2
advertisement
Manufacturer No:
K122M10X7RH53L2
HK JDW NO:
886-K122M10X7RH53L2
Datasheet:
K122M10X7RH53L2
Description:
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K122M10X7RH53L2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    2.3mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    1409
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    3.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm