  • K122M15X7RH5TL2
K122M15X7RH5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K122M15X7RH5TL2
HK JDW NO:
886-K122M15X7RH5TL2
Datasheet:
K122M15X7RH5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K122M15X7RH5TL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1200pF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm