  • K183M15X7RH5UL2
K183M15X7RH5UL2
advertisement
Manufacturer No:
K183M15X7RH5UL2
HK JDW NO:
886-K183M15X7RH5UL2
Datasheet:
K183M15X7RH5UL2
Description:
Mono-Kap™ K 0.018μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K183M15X7RH5UL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Thickness
    2.6mm