  • K392M15X7RF5TL2
K392M15X7RF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K392M15X7RF5TL2
HK JDW NO:
886-K392M15X7RF5TL2
Datasheet:
K392M15X7RF5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 3900pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K392M15X7RF5TL2
  • Size Code
    1610
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm