  • K471J10C0GH5UL2
K471J10C0GH5UL2
advertisement
Manufacturer No:
K471J10C0GH5UL2
HK JDW NO:
886-K471J10C0GH5UL2
Datasheet:
K471J10C0GH5UL2
Description:
Mono-Kap™ K 470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K471J10C0GH5UL2
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    2.3mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1409
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm
  • Length
    3.6mm