  • K471J15C0GH5UH5
K471J15C0GH5UH5
advertisement
Manufacturer No:
K471J15C0GH5UH5
HK JDW NO:
886-K471J15C0GH5UH5
Datasheet:
K471J15C0GH5UH5
Description:
Mono-Kap™ K 470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K471J15C0GH5UH5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1308
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    2.1mm