  • KLZ2012MHR470WTD25
KLZ2012MHR470WTD25
advertisement
Manufacturer No:
KLZ2012MHR470WTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-KLZ2012MHR470WTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 1880
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KLZ2012MHR470WTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KLZ-HR
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    170mA
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.81Ohm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    50mA
  • Rated Current-Max
    0.17A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm