  • KME25VB221M8X11FT
KME25VB221M8X11FT
advertisement
Manufacturer No:
KME25VB221M8X11FT
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KME25VB221M8X11FT
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
KME25VB221M8X11FT
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Length
    11.5mm