  • KME35VB10RM5X11FT
KME35VB10RM5X11FT
advertisement
Manufacturer No:
KME35VB10RM5X11FT
HK JDW NO:
856-KME35VB10RM5X11FT
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 2mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
KME35VB10RM5X11FT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Length
    11mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C