  • KMPC860DEVR80D4
KMPC860DEVR80D4
advertisement
Manufacturer No:
KMPC860DEVR80D4
HK JDW NO:
318-KMPC860DEVR80D4
Description:
32-bit Microprocessor 357-Pin 80MHz 3.3V BGA
Quantity:
In Stock : 17541
Step5Bar-code shipping tag
KMPC860DEVR80D4
  • Package / Case
    BGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    357
  • Weight
    2.096504g
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    357
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Bit Size
    32
  • Frequency (Max)
    80MHz
  • Data Bus Width
    32b
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Number of Cores
    1
  • Length
    25mm
  • Height Seated (Max)
    2.52mm