  • KMQ450VS181M22X45T2
KMQ450VS181M22X45T2
advertisement
Manufacturer No:
KMQ450VS181M22X45T2
HK JDW NO:
856-KMQ450VS181M22X45T2
Description:
KMQ 180μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 870mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
KMQ450VS181M22X45T2
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.842Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    870mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    870mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.2441A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm