  • KNH21104-3AA
KNH21104-3AA
advertisement
Manufacturer No:
KNH21104-3AA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-KNH21104-3AA
Package:
Datasheet:
KNH21104-3AA
Description:
Feed Through Capacitors EMI NOISE FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNH21104-3AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Published
    1999
  • Tolerance
    50%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2XB1.25XH0.85 (mm)
  • Voltage
    25V
  • Current
    2A
  • Max Voltage Rating (DC)
    25V
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    20mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.02Ohm
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm