  • KQ0603LTE3N9J
KQ0603LTE3N9J
advertisement
Manufacturer No:
KQ0603LTE3N9J
HK JDW NO:
430-KQ0603LTE3N9J
Package:
Datasheet:
KQ0603LTE3N9J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KQ0603LTE3N9J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    AIR
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    700mA
  • Frequency
    250MHz
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    3.9 nH
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.9GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0039 µH
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1mm