  • KTPS90-1560-P1
KTPS90-1560-P1
advertisement
Manufacturer No:
KTPS90-1560-P1
HK JDW NO:
867-KTPS90-1560-P1
Package:
Datasheet:
KTPS90-1560-P1
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Step5Bar-code shipping tag
KTPS90-1560-P1
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS90 (90W)
  • Size / Dimension
    5.47Lx2.40W x 1.42 H 139.0mmx61.0mmx36.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    90W