  • KTPS90-1947
KTPS90-1947
advertisement
Manufacturer No:
KTPS90-1947
HK JDW NO:
867-KTPS90-1947
Package:
Datasheet:
KTPS90-1947
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
Step5Bar-code shipping tag
KTPS90-1947
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS90 (90W)
  • Size / Dimension
    5.47Lx2.40W x 1.42 H 139.0mmx61.0mmx36.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    90W
  • Current - Output (Max)
    4.74A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    19V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm